Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

KOMITET ORGANIZACYJNY I NAUKOWY

 

KOMITET ORGANIZACYJNY

 

 

 

Beata Hernik-Janiszewska

Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Studiowała psychologię marketingu i zarządzania na SWPS.

Z Organizacjami Pozarządowymi związana jest od 2002 r. W latach 2002-2011, jako wolontariuszka Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci, zajmowała się pozyskiwaniem funduszy na rzecz wspierania Zespołu Opieki Paliatywnej Akademickiego Szpitala Klinicznego i Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

W latach 2007-2011 członek Rady Fundacji; od 2011 w zarządzie Fundacji. Od 7 lat pełni funkcję prezesa. Od 2017 (dwie kadencje) pełni funkcję członka zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych.

Na Dolnym Śląsku jako pierwsza wprowadziła wyspecjalizowaną opiekę wytchnieniową na rzecz rodzin dzieci hospicyjnych realizując projekt z funduszy unijnych "Per Aspera ad Astra".

W 2018 r. Inicjatorka budowy Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu na rzecz dzieci w opiece paliatywnej – pierwszego tego typu ośrodka na zachodniej ścianie Polski. Współzałożycielka Wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnością i Dostępności - aktywnie działającej na rzecz środowiska.

W latach 2012-2015 członek organizacji Kiwanis Wratislavia.

W latach 2015-2016 uczestnik komisji sejmowej ds. nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w kontekście uszczelnienia wydatków związanych z pozyskiwaniem 1% podatku dochodowego.

Członek Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 z ramienia DFOP. W 2023-2024 z ramienia NGO członek grupy tworzącej Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027.

Jej praca była wielokrotnie doceniana i nagradzana, co potwierdza przyznany m.in.tytuł Diamentu Wrocławia oraz Osobowości Roku w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Kobiece Twarze”.

Jako prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci kontynuuje swoją misję, będąc głosem tych, którzy potrzebują wsparcia najbardziej i przewodnikiem dla tych, którzy chcą pomagać.

 

KOMITET NAUKOWY

 

 

 

Prof. dr hab. Robert Śmigiel

Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych, Wrocław.

Ceniony specjalista genetyki klinicznej, pediatrii, neonatologii oraz pediatrii metabolicznej. Od początku kariery zawodowej związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie aktualnie kieruje Katedrą Pediatrii oraz Zakładem Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich.

Doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Dziecięcej, w Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Katedrze Patofizjologii oraz Katedrze Genetyki.

Specjalizację z pediatrii otrzymał w 2004 roku, z genetyki klinicznej w 2008 roku, z neonatologii w 2013 roku, z pediatrii metabolicznej w 2017.

Jego praca badawcza koncentruje się na wadach rozwojowych, zespołach dysmorficznych oraz chorobach metabolicznych u dzieci, co czyni go jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie.

Jako autor i współautor licznych publikacji naukowych, profesor Śmigiel wnosi ogromną wiedzę do podręczników akademickich i praktycznych poradników dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Wieloletnie doświadczenie profesora Śmigla jako konsultanta genetyki pediatrycznej we wszystkich oddziałach noworodkowych i pediatrycznych we Wrocławiu i Opolu przekłada się na jego głębokie zrozumienie i zaangażowanie w poprawę zdrowia dzieci. Działalność Profesora nie ogranicza się jedynie do pracy akademickiej i klinicznej – jest głęboko zaangażowany w działalność społeczną, współpracując z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami, których działania statutowe dedykowane są opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami rozwoju.

To zaangażowanie zaowocowało licznymi wyróżnieniami, w tym Nagrodą im. prof. Z. Religi „Wyjątkowy Lekarz” oraz nominacją do nagrody „Anioły Medycyny”.

 

 

 

Dr n. med. Michał Błoch

Lekarz specjalista pediatrii.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.  

Ukończył polsko-francuskie studia podyplomowe „Etyka a  praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie.

Od 2017r lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOLe dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich. 

 

Data dodania: 2024-05-09 18:23:36
Data edycji: 2024-06-16 23:59:15
Ilość wyświetleń: 149
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook