Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Kadra Kokoszki

Prezes Fundacji -  Beata Hernik - Janiszewska

 

Michał Błoch – Dyrektor ds. Medycznych

 

Dr n. med. Michał Błoch - lekarz specjalista pediatrii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.  Ukończył Polsko-Francuskie studia podyplomowe „Etyka a  praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie. Od 2017r lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOLe dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich. 

 

 

Sandra Przyjemska-Burakiewicz - Kierownik działu farmacji

 

Absolwentka Wydziału Farmacji Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w pracy w aptece.

Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej, co świadczy o jej głębokim zaangażowaniu w rozwój zawodowy oraz promowanie wysokiej jakości opieki nad pacjentem.

Zawodowo zawsze kieruje się chęcią pomocy skupiając się na bezpośrednim kontakcie z pacjentem.

Zwolenniczka medycyny opartej na faktach, regularnie aktualizuje swoją wiedzę, śledząc najnowsze wytyczne Polskich Towarzystw Naukowych.

W życiu prywatnym miłośniczka kotów ceniąca drobne przyjemności życiowe, w tym dobre jedzenie, aktywność na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe i piesze.

 

 

Agata Pustuła – Kierownik Działu Fizjoterapii

 

Mgr Fizjoterapii z długim doświadczeniem w pracy z pacjentami onkologicznymi, przewlekle , nieuleczalnie chorymi .

od 16 lat związana z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci , od roku 2014 roku kierownik zespołu fizjoterapeutów . Największą satysfakcję przynosi praca z podopiecznymi Fundacji i kontakt z rodzinami pacjentów.

Zdobyła praktyczne doświadczenie jako opiekunka opieki wytchnieniowej domowej, oraz w Domu Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie.

Ukończyła kurs  w Polskim Instytucie Eriksonowskim   „Kierunek życie” – Praca z pacjentem z chorobą nowotworową. Posiada Certyfikat Terapii Obrzękowej wg metody Asdonka , oraz Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów, ukończyła kurs Kinezjologii edukacyjnej „Brain Gym” metody dr Paula i Gail Dennison.

Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej i opieki wytchnieniowej.

 

 

Patrycja Gnojska – Koordynator zespołu pielęgniarsko-opiekuńczego

 

Magister Pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki
Doświadczenie:

Dyplom obroniła w 2017 roku, a od 5 lat pracuje w oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej. Od samego początku kariery zawodowej współpracuje z Fundacją jako opiekun wytchnieniowy, początkowo u pacjenta w domu, a następnie, w latach 2021-2022 w Domu Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie.

Zdobywała doświadczenie pracując w gabinecie medycyny pracy i jako pielęgniarka korporacyjna.

W Kokoszce kieruje blisko 30-osobowym zespołem pielęgniarek, opiekunek medycznych i ratowników.

Uczestniczy w licznych konferencjach z zakresu medycyny paliatywnej i opieki wytchnieniowej.

Kontynuuje naukę i zwiększa kompetencje dzięki kursom dokształcającym takim jak EPALS, Wykonywanie i interpretacja EKG. Jest słuchaczką studiów podyplomowych w zakresie zarządzania.

W kontakcie z pacjentem i jego rodziną stawia na szacunek, empatię i profesjonalizm.

 

 

Marcina Chociejowski - Kierownik ds. infrastruktury, sprzętu oraz IT

Absolwent wydziału ekonomicznego UP, ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP, wieloletnie doświadczenie w technicznej obsłudze obiektów, serwisant sprzętów medycznych, informatyk, flotowiec.

 

 

 

Izabela Sobolska – Skopp – Recepcja

Na stanowisku recepcjonistki pełni kluczową rolę zapewniając wsparcie administracyjne oraz komunikacyjne. Główne obowiązki na tym stanowisku koncentrują się na przyjmowaniu pacjentów i ich rodzin, dostarczaniu kompleksowych informacji o procedurach, dostępnych usługach, a także na efektywnej obsłudze korespondencji telefonicznej.  Zaangażowana w wsparcie personelu hospicjum, poprzez pomaganie w realizacji codziennych zadań administracyjnych przyczynia się do podnoszenia standardów obsługi pacjentów oraz ich bliskich.

 

Katarzyna Turczyńska - Psycholog i Koordynator Opieki Wytchnieniowej

 

Z wykształcenia psycholożka, współpracuje z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od 2018 roku, tworząc i rozwijając w organizacji usługę opieki wytchnieniowej. Odpowiada za rekrutację uczestników do projektów opieki wytchnieniowej, zarówno domowej jak i stacjonarnej. Dotychczasowe doświadczenie zdobyła koordynując pracę ponad 70 opiekunek i opiekunów wytchnieniowych w blisko 200 rodzinach na Dolnym Śląsku. Prywatnie mama dwójki dzieci, w tym jednego z niepełnosprawnością.

Jest zazwyczaj pierwszą osobą w kontaktach z Rodzicami potrzebującymi powierzyć czasowo swoje przewlekle i nieuleczalnie chore dziecko pod profesjonalną opiekę naszego personelu. W Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby pobyt pacjenta przebiegał zgodnie z oczekiwaniami rodzica, potrzebami dziecka oraz zaleceniami personelu medycznego.

 

Agnieszka Wojtków-Zielińska - Dyrektor Hospicjum

Tomasz Korcyl – Psycholog/Koordynator wolontariatu opiekuńczego

Kamila Danik – Opiekunka medyczna

Elżbieta Soboń – Opiekunka medyczna

Iwona Pietruszka – Pielęgniarka

 

 

Data dodania: 2024-03-13 22:53:18
Data edycji: 2024-03-14 19:16:28
Ilość wyświetleń: 148
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook