Beata Hernik-Janiszewska - Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
Związana z organizacjami pozarządowymi od ponad 20 lat. Jako pierwsza na Dolnym Śląsku wprowadziła wyspecjalizowaną opiekę wytchnieniową na rzecz rodzin dzieci hospicyjnych. Inicjatorka budowy Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu na rzecz dzieci w opiece paliatywnej – pierwszego tego typu ośrodka na zachodniej ścianie Polski. Współzałożycielka Wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnością i Dostępności - aktywnie działającej na rzecz środowiska.
Od 2017 pełni funkcję członka zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. W latach 2012-2015 członek organizacji Kiwanis Wratislavia. W latach 2015-2016 uczestnik komisji sejmowej ds. nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w kontekście uszczelnienia wydatków związanych z pozyskiwaniem 1% podatku dochodowego. Członek Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 z ramienia Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. W 2023-2024 z ramienia NGO członek grupy tworzącej Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027.
Jej praca była wielokrotnie doceniana i nagradzana, co potwierdza przyznany m.in. tytuł Diamentu Wrocławia oraz Osobowości Roku w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Kobiece Twarze”.
Agnieszka Wojtków-Zielińska - Dyrektor Hospicjum
Absolwentka Studium Medycznego Wyższej Szkoły Bankowej - obecnie Uniwersytetu WSB Merito wydziału Finanse i Rachunkowość oraz Zarządzanie w zakresie analityk medyczny. Ukończyła również studia podyplomowe z zakresu coachingu i mentoringu.
Przez 16 lat pracownik laboratorium medycznego DCM DOLMED, z Fundacją związana od 2016 roku. Początkowo zajmowała się Pacjentami Hospicjum Domowego, później kierowała zespołem Hospicjum Domowego, w 2023 r. objęła funkcję Dyrektora Hospicjum.
Michał Błoch – Dyrektor ds. Medycznych
Dr n. med. Michał Błoch - lekarz specjalista pediatrii. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ukończył Polsko-Francuskie studia podyplomowe „Etyka a praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie. Od 2017r lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOLe dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu. Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich.
Sandra Przyjemska-Burakiewicz - Kierownik Działu Farmacji
Absolwentka Wydziału Farmacji Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego z wieloletnim doświadczeniem zawodowym zdobytym w pracy w aptece.
Uczestniczka licznych szkoleń z zakresu opieki farmaceutycznej, co świadczy o jej głębokim zaangażowaniu w rozwój zawodowy oraz promowanie wysokiej jakości opieki nad pacjentem.
Zawodowo zawsze kieruje się chęcią pomocy skupiając się na bezpośrednim kontakcie z pacjentem.
Zwolenniczka medycyny opartej na faktach, regularnie aktualizuje swoją wiedzę, śledząc najnowsze wytyczne Polskich Towarzystw Naukowych.
W życiu prywatnym miłośniczka kotów ceniąca drobne przyjemności życiowe, w tym dobre jedzenie, aktywność na świeżym powietrzu, wycieczki rowerowe i piesze.
Agata Pustuła – Kierownik Działu Fizjoterapii
Mgr Fizjoterapii z długim doświadczeniem w pracy z pacjentami onkologicznymi, przewlekle , nieuleczalnie chorymi .
od 16 lat związana z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci , od roku 2014 roku kierownik zespołu fizjoterapeutów . Największą satysfakcję przynosi praca z podopiecznymi Fundacji i kontakt z rodzinami pacjentów.
Zdobyła praktyczne doświadczenie jako opiekunka opieki wytchnieniowej domowej, oraz w Domu Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie.
Ukończyła kurs w Polskim Instytucie Eriksonowskim „Kierunek życie” – Praca z pacjentem z chorobą nowotworową. Posiada Certyfikat Terapii Obrzękowej wg metody Asdonka , oraz Certyfikat Polskiego Stowarzyszenia Kinezjologów, ukończyła kurs Kinezjologii edukacyjnej „Brain Gym” metody dr Paula i Gail Dennison.
Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach z zakresu opieki paliatywnej i opieki wytchnieniowej.
Marcin Chociejowski - Kierownik ds. infrastruktury, sprzętu oraz IT
Absolwent wydziału ekonomicznego UP, ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP, wieloletnie doświadczenie w technicznej obsłudze obiektów, serwisant sprzętów medycznych, informatyk, flotowiec.
Izabela Sobolska-Skopp – Recepcja
Na stanowisku recepcjonistki pełni kluczową rolę zapewniając wsparcie administracyjne oraz komunikacyjne. Główne obowiązki na tym stanowisku koncentrują się na przyjmowaniu pacjentów i ich rodzin, dostarczaniu kompleksowych informacji o procedurach, dostępnych usługach, a także na efektywnej obsłudze korespondencji telefonicznej. Zaangażowana w wsparcie personelu hospicjum, poprzez pomaganie w realizacji codziennych zadań administracyjnych przyczynia się do podnoszenia standardów obsługi pacjentów oraz ich bliskich.
Katarzyna Turczyńska - Psycholog i Koordynator Opieki Wytchnieniowej
Z wykształcenia psycholożka, współpracuje z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci od 2018 roku, tworząc i rozwijając w organizacji usługę opieki wytchnieniowej. Odpowiada za rekrutację uczestników do projektów opieki wytchnieniowej, zarówno domowej jak i stacjonarnej. Dotychczasowe doświadczenie zdobyła koordynując pracę ponad 70 opiekunek i opiekunów wytchnieniowych w blisko 200 rodzinach na Dolnym Śląsku. Prywatnie mama dwójki dzieci, w tym jednego z niepełnosprawnością.
Jest zazwyczaj pierwszą osobą w kontaktach z Rodzicami potrzebującymi powierzyć czasowo swoje przewlekle i nieuleczalnie chore dziecko pod profesjonalną opiekę naszego personelu. W Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu dokłada wszelkich starań, aby pobyt pacjenta przebiegał zgodnie z oczekiwaniami rodzica, potrzebami dziecka oraz zaleceniami personelu medycznego.
Tomasz Korcyl – Psycholog
Specjalista psychologii zdrowia, profilaktyki i jakości życia, jak również specjalista psychologii klinicznej, w trakcie specjalizacji z psychotraumatologii.
Specjalista z zakresu pracy z osobami będącymi w żałobie, po stracie.
Podczas swojej kariery zawodowej współpracował z Towarzystwem Antropozoficznym Leendert w Holandii.
Pracował dla Centrum Zdrowia Matki Polki, Kliniki Intensywnej Terapii i Wad Wrodzonych Noworodków i Niemowląt, Kliniki Położnictwa i Ginekologii (ciąże wysokiego ryzyka, wady płodu).
Doświadczenie zdobywał również w Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Warszawie, Fundacji Hospicjum Onkologiczne św. Krzysztofa w Bramkach oraz Fundacji Warszawskie Hospicjum dla Dzieci.
Od lipca 2023 roku pracuje na stanowisku psychologa w Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.
Elżbieta Soboń – Opiekunka medyczna
Iwona Pietruszka – Pielęgniarka
Specjalista Pielęgniarstwa w Środowisku Nauczania i Wychowania.
Od wielu lat pracuje z małymi i młodymi pacjentami zarówno zdrowymi, jak i z niepełnosprawnościami.
Bez obaw podchodzi do wyzwań i doświadczeń wiążących się z opieką nad wieloma pacjentami o różnorodnych osobowościach i wymaganiach. W swojej pracy stara się zawsze wykazywać cierpliwością, kreatywnością i otwarciem na indywidualne potrzeby podopiecznych.
Sama o sobie mówi: "Praca z młodymi ludźmi nie jest łatwa, ale daje ogromną satysfakcję, szczególnie gdy widzę efekty swojego wysiłku. Kocham swój zawód i zawsze kieruję się zasadą, że najważniejsze jest życie i zdrowie pacjenta. Tutaj w Kokoszce, nauczyłam się wiele, ale przede wszystkim czerpania radości z życia takim, jakim ono jest".
Aneta Kamela - Pielęgniarka
„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.
51-168 Wrocław
ul. Sołtysowicka 58