Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

O nas

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci działa od 2007 roku. Mimo, że siedziba znajduje się we Wrocławiu, opiekę nad chorymi dziećmi sprawujemy na terenie całego Dolnego Śląska. Podopiecznymi są maluchy, nastolatki, a także młodzi dorośli, czyli osoby do 35. roku życia.

 

  • Jak działa hospicjum dziecięce?

hospicjum dziecięce to hospicjum domowe, co oznacza, że chore dzieci na co dzień pozostają u siebie, w swoich domach. Dla naszych pacjentów jest to najlepsze rozwiązanie, ponieważ mogą przebywać w znajomym środowisku i wśród bliskich -  oczywiście jeśli ich stan jest stabilny.

 

  • Jak wygląda codzienne wsparcie ze strony hospicjum?

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci świadczy pomoc bezpłatnie, przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, aby pomóc opanować ból, strach i bezradność.

 

Pomagamy w opiece nad 70. dzieci chorych: neurologicznie, genetycznie, onkologicznie, oraz tych, które ucierpiały w wypadkach.

 

Nasz zespół w liczbie 21 lekarzy, 16 pielęgniarek, 3 psychologów, 55 rehabilitantów, 5 neurologopedów jak również pracownik socjalny, dojeżdża tam, gdzie jesteśmy potrzebni.

 

Zapewniamy dostęp do sprzętu medycznego, rehabilitujemy, wspieramy psychicznie dzieci i ich rodziny, które niejednokrotnie w samotności przeżywają chorobę dziecka.

 

Obdarowujemy prezentami dzieci celebrując ważne dla nich momenty, wysyłamy rodzeństwo podopiecznych na obozy letnie, a czasami zwyczajnie spełniamy marzenia. Wszystkie świadczenia są nieodpłatne dla pacjenta i jego rodziny.

 

 

ODWIEDŹ STRONĘ FUNDACJI WROCŁAWSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI aby poznać inne formy naszego wsparcia

 

 

Data dodania: 2021-01-01 09:00:00
Data edycji: 2023-09-05 23:54:45
Ilość wyświetleń: 1421
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook