Zmiana terminu Konferencji Spiritum Duce!
Opcje widoku
Ikona powiększania tekstu
Powiększ tekst
Ikona pomniejszania tekstu
Pomniejsz tekst
Ikona zmiany kontrastu
Kontrast
Ikona podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Resetowanie ustawień
Reset

Informacje o konferencji

W związku z sytuacją powodziową panującą na terenie województwa dolnośląskiego, a także ogłoszonym alarmem przeciwpowodziowym we Wrocławiu Fundacja "Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci" podjęła decyzję o przełożeniu Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej "Opieka Wytchnieniowa w Wyspecjalizowanej Pediatrycznej Opiece Paliatywnej" - Spiritum Duce, która miała się odbyć w dniach 20-21 września 2024 roku we Wrocławskim Centrum kongresowym przy Hali Stulecia.

Dziękujemy wszystkim osobom i partnerom zaangażowanym w organizację wydarzenia oraz wszystkim, którzy zaplanowali w niej udział. Co ważne - NIE ODWOŁUJEMY konferencji, ALE PRACUJEMY nad przeniesieniem jej na wiosnę 2025 roku.

W tym trudnym czasie skupiamy się na zapewnieniu bezpieczeństwa naszym podopiecznym na Dolny Śląsk i zabezpieczeniu domu Opieki Wytchnieniowej "Kokoszka", który znajduje się w pobliżu dopływów rzeki Widawy. Dbajmy o siebie i tych, którzy mogą potrzebować naszej pomocy w tym bardzo trudnym czasie.




Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci
zaprasza na Ogólnopolską Konferencję Naukową "Opieka Wytchnieniowa w Wyspecjalizowanej Pediatrycznej Opiece Paliatywnej" - Spiritum Duce, która odbędzie się w dniach 20-21 września 2024 roku w Centrum Kongresowym przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1 we Wrocławiu).


Celem wydarzenia jest stworzenie przestrzeni dla osób działających na rzecz osób przewlekle i nieuleczalnie chorych oraz wypracowanie standardów opieki wytchnieniowej w Polsce, ukierunkowanych na zindywidualizowane potrzeby pacjentek i pacjentów - małych dzieci i młodzieży dorosłej do 35 roku życia.

Dlaczego opieka wytchnieniowa jest tak ważna?

  • Opieka wytchnieniowa w wydaniu hospicyjności dziecięcej jest wspieraniem tych, na których barkach spoczywa głównie opieka nad chorym, czyli dedykowana jest rodzicom i opiekunom faktycznym nieuleczalnie, przewlekle chorych dzieci.

  • Opieka wytchnieniowa odciąża rodziny oraz osoby opiekujące się dziećmi terminalnie i przewlekle chorymi w ich w codziennych obowiązkach przez zapewnienie czasowego zastępstwa.

  • Opieka wytchnieniowa domowa i stacjonarna daje szansę na przywrócenie równowagi osób opiekujących się terminalnie i przewlekle chorymi dziećmi.

 

Spotkajmy się we Wrocławiu i porozmawiajmy o tym jak mądrze i z dbałością realizować ideę domowego hospicjum zapewniając pacjentkom i pacjentom oraz ich bliskim poczucie bezpieczeństwa poprzez działania medyczne i wytchnieniowe.

W PROGRAMIE:

  • 2 dni dla przestrzeni networkingowej do nawiązywania współpracy, wymiany wiedzy i dzielenia się doświadczeniami;

  • 3 warsztaty przygotowane przez ekspertki i ekspertów z zakresu m.in. fizjoterapii, dobrych praktyk oraz opieki wytchnieniowej;

  • 12 sesji wykładowych prowadzonych przez specjalistki i specjalistów z zakresu różnych dziedzin medycznych, w tym, m.in.: pediatrii, neurologii, psychiatrii, psychoonkologii, pedagogiki specjalnej, komunikacji alternatywnej i seksuologii osób z niepełnosprawnościami.

 


Data dodania: 2024-05-09 18:22:22
Data edycji: 2024-09-16 13:42:10
Ilość wyświetleń: 5643
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook