Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

ORGANIZATORZY

 

      

 

Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Powołana w 2007 roku, jest najdłużej działającym domowym hospicjum dla dzieci na Dolnym Śląsku. Jej początki sięgają jednak roku 2002, kiedy to dr n. med. Waldemar Gołębiowski zapoczątkował działalność hospicjum jako Zespół Wyjazdowej Opieki Paliatywnej przy Akademickim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Ta pionierska inicjatywa na Dolnym Śląsku stworzyła fundamenty dla obecnej działalności Fundacji.

 

Misja i działania Fundacji: Głównym celem jest minimalizacja cierpień i poprawa jakości życia dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych. Opieka hospicyjna świadczona jest w domach pacjentów, gdzie mogą czuć się najbezpieczniej. Fundacja prowadzi również:

• hospicjum perinatalne,

• specjalistyczną przychodnię dla dzieci z chorobami przewlekłymi i nieuleczalnymi,

• Grupę Wsparcia dla Rodzin po stracie dziecka,

• nieodpłatną wypożyczalnię sprzętu medycznego dla Wrocławian w potrzebie.

 

Opieka wytchnieniowa: od 2018 roku Fundacja oferuje wyspecjalizowaną opiekę wytchnieniową dla dzieci terminalnie, przewlekle i nieuleczalnie chorych, zarówno w formie domowej, jak i stacjonarnej stając się prekursorem w świadczeniu tej usługi. Od 2023 roku prowadzi nowoczesny ośrodek stacjonarnej opieki wytchnieniowej i hospicyjnej KOKOSZKA we Wrocławiu - jedyny taki na zachodniej ścianie Polski.

 

Zasięg działania: Fundacja ma siedzibę we Wrocławiu, ale jej działalność rozciąga się na cały Dolny Śląsk.

 

Wsparcie i wyróżnienia: Finansowanie organizacji opiera się na środkach z Narodowego Funduszu Zdrowia, darowiznach od osób prywatnych, a także z 1,5% podatku dochodowego. Liczne nagrody potwierdzają znaczący wpływ Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci na społeczność lokalną i regionalną. Wyróżnienia te przyznawane są zarówno za długoletnią działalność na rzecz społeczności, jak i za konkretne projekty, w tym inicjatywy wspierające opiekę wytchnieniową oraz integrację osób z niepełnosprawnościami. Otrzymywane nagrody za innowacyjność w projektach opiekuńczych, zaangażowanie w łagodzenie cierpień dzieci i młodzieży, a także profesjonalne podejście do wsparcia rodzin, stanowią dowód uznania dla Fundacji w dziedzinach opieki hospicyjnej i wytchnieniowej.

 

Edukacja i współpraca: Organizacja aktywnie angażuje się w edukację społeczną, promując różne formy wolontariatu. Współpracuje z ponad 450 placówkami edukacyjnymi na Dolnym Śląsku i uczestniczy w licznych kampaniach społecznych.

 

 

Współorganizator

   

Data dodania: 2024-05-09 18:23:31
Data edycji: 2024-06-13 11:15:44
Ilość wyświetleń: 153
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook