Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PRELEGENCI

 

 

 

Robert Śmigiel

Prof. dr hab., Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych, Wrocław

 

Ceniony specjalista genetyki klinicznej, pediatrii, neonatologii oraz pediatrii metabolicznej. Od początku kariery zawodowej związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie aktualnie kieruje Katedrą Pediatrii oraz Zakładem Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich.

Doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Dziecięcej, w Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Katedrze Patofizjologii oraz Katedrze Genetyki.

 

Specjalizację z pediatrii otrzymał w 2004 roku, z genetyki klinicznej w 2008 roku, z neonatologii w 2013 roku, z pediatrii metabolicznej w 2017.

 

Jego praca badawcza koncentruje się na wadach rozwojowych, zespołach dysmorficznych oraz chorobach metabolicznych u dzieci, co czyni go jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie.

 

Jako autor i współautor licznych publikacji naukowych, profesor Śmigiel wnosi ogromną wiedzę do podręczników akademickich i praktycznych poradników dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

 

Wieloletnie doświadczenie profesora Śmigla jako konsultanta genetyki pediatrycznej we wszystkich oddziałach noworodkowych i pediatrycznych we Wrocławiu i Opolu przekłada się na jego głębokie zrozumienie i zaangażowanie w poprawę zdrowia dzieci. Działalność Profesora nie ogranicza się jedynie do pracy akademickiej i klinicznej – jest głęboko zaangażowany w działalność społeczną, współpracując z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami, których działania statutowe dedykowane są opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami rozwoju.

 

To zaangażowanie zaowocowało licznymi wyróżnieniami, w tym Nagrodą im. prof. Z. Religi „Wyjątkowy Lekarz” oraz nominacją do nagrody „Anioły Medycyny”.

 

 

 

Michał Błoch

Dr n. med.

 

Lekarz specjalista pediatrii.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

 

Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.  

 

Ukończył polsko-francuskie studia podyplomowe „Etyka a  praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie.

 

Od 2017r lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOLe dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu.

 

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich. 

 

 

 

Łukasz Przysło

Dr n. med., Klinika Neurologii Rozwojowej i Epileptologii, Łódź

 

Specjalista w dziedzinie pediatrii i neurologii dziecięcej oraz epileptolog. Jest adiunktem i p.o. kierownika Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP w Łodzi. Ponadto ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od 2005 roku związany z Fundacją "Gajusz", gdzie pracuje jako neuropediatra w Centrum Opieki Paliatywnej dla Dzieci w Łodzi konsultując Pacjentów w Hospicjum Stacjonarnym, Domowym i Perinatalnym.

 

Szczególny obszar zainteresowań dr. Łukasza Przysło obejmują zagadnienia związane
z diagnostyką i leczeniem padaczki lekoopornej oraz problemy dotyczące encefalopatii neurometabolicznych i neurogenetycznych.

 

Jest współautorem prac oryginalnych, poglądowych i doniesień zjazdowych oraz autorem kilku rozdziałów w książkach dedykowanych neuropediatrii, w tym pierwszej polskiej monografii poświęconej pediatrycznej opiece paliatywnej.

 

Jest aktywnym członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych (Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego PTND), Polskiego Towarzystwa Epileptologii (PTE), Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu (PTWWM), European Paediatric Neurology Society (EPNS), The International Child Neurology Association (ICNA), International League Against Epilepsy (ILAE), Society for the Study of Inborn Errors of Metabolism (SSIEM), International Neurological Ketogenic Society (INKS).

Data dodania: 2024-05-09 18:23:44
Data edycji: 2024-05-11 01:58:36
Ilość wyświetleń: 30
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook