Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

PRELEGENCI

 

 

 

Prof. dr hab. Robert Śmigiel

Klinika Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych, Wrocław.

Ceniony specjalista genetyki klinicznej, pediatrii, neonatologii oraz pediatrii metabolicznej. Od początku kariery zawodowej związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie aktualnie kieruje Katedrą Pediatrii oraz Zakładem Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich.

Doświadczenie zdobywał w Klinice Chirurgii Dziecięcej, w Klinice Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej w Katedrze Patofizjologii oraz Katedrze Genetyki.

Specjalizację z pediatrii otrzymał w 2004 roku, z genetyki klinicznej w 2008 roku, z neonatologii w 2013 roku, z pediatrii metabolicznej w 2017.

Jego praca badawcza koncentruje się na wadach rozwojowych, zespołach dysmorficznych oraz chorobach metabolicznych u dzieci, co czyni go jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie.

Jako autor i współautor licznych publikacji naukowych, profesor Śmigiel wnosi ogromną wiedzę do podręczników akademickich i praktycznych poradników dla rodziców dzieci z zaburzeniami rozwojowymi.

Wieloletnie doświadczenie profesora Śmigla jako konsultanta genetyki pediatrycznej we wszystkich oddziałach noworodkowych i pediatrycznych we Wrocławiu i Opolu przekłada się na jego głębokie zrozumienie i zaangażowanie w poprawę zdrowia dzieci. Działalność Profesora nie ogranicza się jedynie do pracy akademickiej i klinicznej – jest głęboko zaangażowany w działalność społeczną, współpracując z różnymi stowarzyszeniami i fundacjami, których działania statutowe dedykowane są opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami rozwoju.

To zaangażowanie zaowocowało licznymi wyróżnieniami, w tym Nagrodą im. prof. Z. Religi „Wyjątkowy Lekarz” oraz nominacją do nagrody „Anioły Medycyny”.

 

 

 

Dr n. med. Michał Błoch

Lekarz specjalista pediatrii.

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.  

Ukończył polsko-francuskie studia podyplomowe „Etyka a  praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie.

Od 2017r lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOLe dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu.

Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich. 

 

 

 

Dr n. med. Łukasz Przysło

Klinika Neurologii Rozwojowej i Epileptologii, Łódź.

Specjalista w dziedzinie pediatrii i neurologii dziecięcej oraz epileptolog. Jest adiunktem i p.o. kierownika Kliniki Neurologii Rozwojowej i Epileptologii ICZMP w Łodzi. Ponadto ukończył studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Od 2005 roku związany z Fundacją "Gajusz", gdzie pracuje jako neuropediatra w Centrum Opieki Paliatywnej dla Dzieci w Łodzi konsultując Pacjentów w Hospicjum Stacjonarnym, Domowym i Perinatalnym.

Szczególny obszar zainteresowań dr. Łukasza Przysło obejmują zagadnienia związane
z diagnostyką i leczeniem padaczki lekoopornej oraz problemy dotyczące encefalopatii neurometabolicznych i neurogenetycznych.

Jest współautorem prac oryginalnych, poglądowych i doniesień zjazdowych oraz autorem kilku rozdziałów w książkach dedykowanych neuropediatrii, w tym pierwszej polskiej monografii poświęconej pediatrycznej opiece paliatywnej.

Jest aktywnym członkiem polskich i międzynarodowych towarzystw naukowych: Polskiego Towarzystwa Neurologów Dziecięcych (Wiceprzewodniczący Zarządu Głównego PTND), Polskiego Towarzystwa Epileptologii (PTE), Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu (PTWWM), European Paediatric Neurology Society (EPNS), The International Child Neurology Association (ICNA), International League Against Epilepsy (ILAE), Society for the Study of Inborn Errors of Metabolism (SSIEM), International Neurological Ketogenic Society (INKS).

 

 

 

Dr hab. Remigiusz Kijak 

Pedagog, pedagog specjalny, nauczyciel, trener, coach, doradca rodzinny,  wykladowca akademicki. Od ponad 2o lat autor licznych publikacji z zakresu seksualności osób z niepełnosprawnością intelektualną. Promotor edukacji zdrowotnej, popularyzator wiedzy seksuologicznej. Specjalista z zakresu seksuologii i edukacji seksualnej. Obecnie współpracujący ze szkołami, fundacjami i stowarzyszeniami zajmującymi się edukacją specjalną. Na codzień pracujący z dziećmi I młodzieżą z autyzmem, głębszą i głęboką niepełnosprawnością intelektualną i zaburzeniami zachowania i zaburzeniami neurorozwojowymi. 

 

 

Mgr Patrycja Gnojska

Koordynator zespołu pielęgniarsko-opiekuńczego, Fundacja Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci.

Magister Pielęgniarstwa, specjalistka w dziedzinie pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki.

Dyplom obroniła w 2017 roku, a od 5 lat pracuje w oddziale Intensywnej Terapii Dziecięcej. Od samego początku kariery zawodowej współpracuje z Fundacją jako opiekun wytchnieniowy, początkowo u pacjenta w domu, a następnie, w latach 2021-2022 w Domu Opieki Wytchnieniowej w Żmigrodzie.

Zdobywała doświadczenie pracując w gabinecie medycyny pracy i jako pielęgniarka korporacyjna.

W Kokoszce kieruje blisko 30-osobowym zespołem pielęgniarek, opiekunek medycznych i ratowników.

Uczestniczy w licznych konferencjach z zakresu medycyny paliatywnej i opieki wytchnieniowej.

Kontynuuje naukę i zwiększa kompetencje dzięki kursom dokształcającym takim jak EPALS, Wykonywanie i interpretacja EKG. Jest słuchaczką studiów podyplomowych w zakresie zarządzania.

W kontakcie z pacjentem i jego rodziną stawia na szacunek, empatię i profesjonalizm.

 

 

Dr n. med. Maja Krefft

Zakończyła szkolenie specjalizacyjne z psychiatrii dzieci i młodzieży, w trakcie którego zdobywała doświadczenie we wrocławskich ośrodkach, a także na zagranicznych stażach, m.in. Geha Mental Health Hospital w Izraelu, w którym znajduje się drugi na świecie największy oddział psychiatrii dziecięcej.

Ukończyła z wyróżnieniem kierunek lekarski na wrocławskim Uniwersytecie Medycznym, gdzie ukończyła edukację w ramach studiów doktoranckich prowadząc badania nad zaburzeniami psychicznymi towarzyszącymi rzadkim zespołom genetycznym: zespołowi Prader-Willi oraz mikrodelecji 22q11.2.

Wciąż poszerza swoją wiedzę na międzynarodowych kursach i konferencjach organizowanych przez towarzystwa takie, jak European College of Neuropsychopharmacology oraz European Psychiatric Association.

Na co dzień pracuje z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami neurorozwojowymi, trudnościami emocjonalnymi, zaburzeniami zachowania i odżywiania. Jej szczególnym polem zainteresowań są zaburzenia psychiczne towarzyszące zespołom genetycznym oraz u dzieci z niepełnosprawnością intelektualną.

 

 

Mgr Magdalena Mikulska

Psycholog, psychoonkolog, Hospicjum Perinatalne Tulipani, Holistyczne Centrum Wsparcia po Stracie eMOCja.

Absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu SWPS oraz Open World 2023 (Congressional Office for International Leadership). Pracownik naukowo-badawczy Centrum Komunikacji Klinicznej, Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Związana z opieką paliatywną od 2009 r. Współpracująca m.in. z Puckim Hospicjum pw. św. O. Pio, Stowarzyszeniem Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni oraz  jako psychoonkolog z Fundacją Rak’n’Roll. Wygraj życie! 

Ponad to czynnie zaangażowana w kształcenie studentów medycyny poprzez uwrażliwianie, w ramach zajęć z komunikacji klinicznej, na psychologiczno-emocjonalne aspekty człowieka chorującego i jego bliskich.

 

 

Dr n. med. Agnieszka Borys-Iwanicka 

Specjalista gastroenterologii dziecięcej i pediatrii.

Największe doświadczenie posiada w leczeniu: alergii pokarmowych, zaparciach, przewlekłych biegunkach, zaburzeniach karmienia. Asystent w II Katedrze i Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia we Wrocławiu. 

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci, Polskiego Towarzystwa Żywienia Klinicznego Dzieci oraz Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego i Dojelitowego.

Temat: Rola leczenia żywieniowego w wyspecjalizowanej opiece wytchnieniowej.

Data dodania: 2024-05-09 18:23:44
Data edycji: 2024-06-13 11:56:15
Ilość wyświetleń: 144
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook