Zapraszamy na Ogólnopolską Konferencję Naukową
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

KOMITET ORGANIZACYJNY I NAUKOWY

 

KOMITET ORGANIZACYJNY

 

Beata Hernik-Janiszewska
Prezes Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci

Związana z organizacjami pozarządowymi od ponad 20 lat.  Jako pierwsza na Dolnym Śląsku wprowadziła wyspecjalizowaną opiekę wytchnieniową na rzecz rodzin dzieci hospicyjnych. Inicjatorka budowy Domu Opieki Wytchnieniowej KOKOSZKA we Wrocławiu na rzecz dzieci w opiece paliatywnej – pierwszego tego typu ośrodka na zachodniej ścianie Polski. Współzałożycielka Wrocławskiej Grupy Branżowej ds. Osób z Niepełnosprawnością i Dostępności - aktywnie działającej na rzecz środowiska.

Od 2017 pełni funkcję członka zarządu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. W latach 2012-2015 członek organizacji Kiwanis Wratislavia. W latach 2015-2016 uczestnik komisji sejmowej ds. nowelizacji ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w kontekście uszczelnienia wydatków związanych z pozyskiwaniem 1% podatku dochodowego. Członek Komitetu Monitorującego Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 z ramienia Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. W 2023-2024 z ramienia NGO członek grupy tworzącej Strategię Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Wrocławskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027.

Jej praca była wielokrotnie doceniana i nagradzana, co potwierdza przyznany m.in. tytuł Diamentu Wrocławia oraz Osobowości Roku w Dolnośląskim Plebiscycie Gospodarczym „Kobiece Twarze”.

Dr Małgorzata Franczak
Politolożka, trenerka, specjalistka ds. zarządzania rehabilitacją oraz dostępności

Przedstawicielka Stowarzyszenia ,,Twoje Nowe Możliwości’’ i Liderka Wrocławskiej Grupy ds. Osób z Niepełnosprawnościami i Dostępności. Od 16 lat działa na rzecz rozwoju usług wspierającej niezależne życie osób z niepełnosprawnościami, w tym asystencji osobistej i przerwy wytchnieniowej. Współautorka standardu asystencji osobistej osób z niepełnosprawnościami. Zaangażowana w prace nad projektami ustaw o asystencji osobistej.

Nominowana do Nagrody Rzecznika Praw Obywatelskich im. Macieja Lisa w 2023 r. za działalność na rzecz praw osób z niepełnosprawnościami.

KOMITET NAUKOWY

 

 

Prof. dr hab. Robert Śmigiel
Kierownik Kliniki Pediatrii, Endokrynologii, Diabetologii i Chorób Metabolicznych, Wrocław

Specjalista genetyki klinicznej, pediatrii, neonatologii oraz pediatrii metabolicznej. Od początku kariery zawodowej związany z Uniwersytetem Medycznym we Wrocławiu, gdzie aktualnie kieruje Katedrą Pediatrii oraz Zakładem Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich.

Jego praca badawcza koncentruje się na wadach rozwojowych, zespołach dysmorficznych oraz chorobach metabolicznych u dzieci, co czyni go jednym z czołowych ekspertów w tej dziedzinie. Działalność Profesora nie ogranicza się jedynie do pracy akademickiej i klinicznej – jest głęboko zaangażowany w działalność społeczną, współpracując ze stowarzyszeniami i fundacjami, których działania statutowe dedykowane są opiece nad dziećmi z niepełnosprawnościami intelektualnymi i zaburzeniami rozwoju.

 

Został nominowany do nagrody „Anioły Medycyny”. Laureat Nagrody im. prof. Z. Religi „Wyjątkowy Lekarz”.

 

Dr n. med. Michał Błoch
Lekarz specjalista pediatrii

Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację z zakresu pediatrii zrealizował w Klinice Pediatrii, Gastroenterologii i Żywienia Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Studia doktoranckie odbywał w Zakładzie Propedeutyki Pediatrii i Chorób Rzadkich Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Ukończył polsko-francuskie studia podyplomowe „Etyka a  praktyka medyczna w pediatrii i perinatologii” w IMiD w Warszawie i studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna MCKP CMUJ w Krakowie.

Od 2017 roku lekarz domowego hospicjum dla dzieci. Pracuje również jako lekarz Poradni Żywieniowej Nutrimed i pediatra konsultujący ZOL-e dla Dzieci w Wierzbicach i Jaszkotlu.


Uczestnik licznych konferencji i szkoleń z zakresu pediatrii, żywienia klinicznego, medycyny paliatywnej, diagnostyki i terapii chorób rzadkich. 

Data dodania: 2024-05-09 18:23:36
Data edycji: 2024-07-11 12:34:10
Ilość wyświetleń: 241
Hospicjum logo

„Dziękuję Fundacji – tak bardzo potrzebowałam tego, teraz mogę spokojnie zaplanować sobie zabieg medyczny na który tak długo czekałam”.

Karolina – opiekunka 8-letniego Wojtka
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Logo Facebook
Facebook